Каталог товарів
Клієнту
Тема сайту:
+38 (067) 215-99-28
Наша адреса
Харківська область, м. Харків В нас немає самовивозу. Швидка відправка з власного складу Новою з м. Харків
Телефони
Графік роботи
  • Пн-Нд: з 9 до 18
E-mail
Ми в соцмережах
Перейти до контактів
0 0
Каталог
Головна
Закладки
0
Порівняти
0
Контакти

Для чого потрібен хронограф на годиннику і як ним користуватися?

Для чого потрібен хронограф на годиннику і як ним користуватися?

Наручний годинник - це важливий і потрібний аксесуар, який допомагає надати «родзинку» образу, підкреслити статус людини і положення в суспільстві. Сучасні наручний годинник це не просто прилад для вимірювання часу, але і багатофункціональний пристрій, який може бути дуже корисним. Адже в таких аксесуарах може бути календар, хронограф, будильник і багато інших корисних функцій. І якщо будильник з календарем не викликають питань щодо їх використання, то ось з хронографом вони з'являються.

Які функції виконує хронограф?

Перш за все, необхідно сказати, що хронограф - це незалежна вимірювальна система, яка не має зв'язку із загальним годинниковим механізмом. Це в якійсь мірі ускладнює конструкцію, але при цьому дозволяє отримувати максимально якісні і точні вимірювання. Фактично хронограф є лічильник, що реєструє певні відрізки часу. За допомогою цього пристрою ви можете реєструвати секундні, годинні і хвилинні відрізки. Наприклад, його часто використовують для того, щоб заміряти за часом пробіжки або велосипедні прогулянки, ділові зустрічі, і навіть розрекламовані «доставки їжі з точністю до секунд». Крім того, хронографи використовуються лікарями для вимірювання серцебиття, домогосподарками - при приготуванні страв, військовими в розрахунках.

Як користуватися хронографом?

Вмикається і вимикається хронограф за допомогою окремих кнопок на корпусі. Відзначимо, що окремі моделі мають багатофункціональну кнопку активації хронографа, багаторазове натискання на яку дозволяє зупиняти реєстрацію відрізка часу. Однією з переваг використання хронографа в порівнянні зі звичайним секундоміром є те, що відсутня необхідність перемикання циферблата. Тобто, не порушується робота самого годинника, які продовжують показувати точний час.

Використання хронографа на більшості моделей годинників стандартно і не представляє будь-якої складності. Тому ви зможете швидко навчитися, як користуватися хронографом на годиннику. У однокнопочні моделях перше натискання запускає хронограф, і коли вам необхідно завершити вимірювання відрізка, вам потрібно знову натиснути на відповідну кнопку. Якщо вам необхідно повернути в початкове положення стрілки, натискаємо кнопку втретє.

Великою популярністю сьогодні користуються хронографи з двома кнопками управління. Перша кнопка запускає вимір відрізка, тоді так друга припиняє цей процес. В даному випадку ви отримуєте можливість продовження вимірювання без повернення стрілки у вихідне положення. Подібне необхідно при визначенні будь-яких конкретних циклів дій.

Наручний годинник високого рівня можуть оснащуватися хронографом з трьома кнопками. Це так звана спліт система. За допомогою такого сплати хронографа ви можете реєструвати одночасно відразу кілька подій, які почалися в один час. Запускати і зупиняти вимір відрізків ви можете незалежно один від одного.

Сучасні складні хронографії дозволяють не тільки проводити вимірювання відразу декількох відрізків, які почалися одночасно і при цьому закінчуються в різний час, але і мають функцію підсумовування таких розрахованих відрізків. Також є спеціальні різновиди хронографів, що дозволяють вимірювати відрізки часу довжиною до 12 годин.

В даний час в спеціалізованих магазинах ви зможете підібрати такі наручний годинник, які оснащені якісним і точним хронографом. Все це і дозволить вам з максимальною ефективністю використовувати ваші наручний годинник.

За своєю конструкцією хронографи бувають модульними (коли модуль секундоміра накладається зверху на звичайний базовий годинниковий механізм і з'єднується з ним) і інтегрованими (коли спочатку мається на увазі, що калібр буде оснащений секундоміром). Останні, звичайно ж, набагато надійніше і крутіше.

Трішки історії

У 1910 році Гастон Брайтлінг представив світу перший наручний хронограф, прабатько сучасних примірників. І призначений він був для льотчиків, що зароджувалася на той час авіації. Варто відзначити, що авіаційна тематика так і закріпилася донині за знаменитою швейцарською маркою Breitling. Але в цьому хронографі було одне маленьке незручність, була всього лише одна кнопка (іноді поєднана з запальною голівкою), яка виконувала всі 3 функції (пуск, стоп, обнулення), в 1934 році Брайтлінг в результаті виправив цей нюанс. Ще один цікавий факт, що хронографи з автоподзаводом почали випускати тільки майже 50 років по тому, в 1969 році. Швидше за все, це пов'язано з тим, що дуже важко було помістити все вузли одночасно в обмеженому просторі корпусу.

У сучасному світі, хронограф має дещо відмінне від початкового положення, зараз його наявність, швидше за естетичне доповнення до наручним годинником, ніж затребувана функція. Його аналогові індикатори надають деякої «складності» будь-яким ходиків, виглядають органічно в загальній концепції циферблата.

Помилково вважати, що хронограф органічно виглядає тільки на спортивних годинах або робить годинне пристрій занадто масивним. Є дуже вишукані варіанти, які виглядають дуже елегантно і прекрасно підходять для ділового і навіть вечірнього образу. До таких можна віднести, наприклад, годинник Karen Millen, Versace, Versus, Jacques du Manoir, Hugo Boss, George Kini.

Схожі статті